top of page

שאלות ותשובות

שאלה: מה הגודל המירבי של הלוחות?

תשובה: 2 X 3 מטר. הלוחות של פולי4דקו הינם הגדולים בשוק.

 

שאלה: מה הגודל המינימלי של הלוחות ?

תשובה: אין גודל מינימלי וניתן להזמין כל מידה. הלוחות של פולי4דקו מיוצרים לפי מידה סופית ואינם כוללים פחת.

 

שאלה: מה עובי הלוח ?

תשובה: 1.5 מ"מ ויותר. העובי המינימלי נקבע גם לפי סוג המילוי של הלוח.

 

שאלה: האם ניתן להכניס כל חומר לתוך הלוח ?

תשובה: על החומר שנכנס ליציקה להיות יבש ומתחת לעובי כללי של 17 מ"מ. בעיקרון ניתן להכניס כל חומר שעונה על הגדרות אלו. ניתן לבצע בדיקה תכנות פשוטה לבדיקת החומר בתוך הפולימרים שאנו עובדים איתם.

 

שאלה: איך מחברים לוח ללוח ב 90 מעלות?

תשובה: קיימות שתי שיטות עיקריות:

  • הדבקת פינה בחיתוך של 45 מעלות. נקרא בשפה המקצועית גארונג ומתקבלת תוצאה של פינה חדה וישרה.

  • כיפוף פינה – פולי4דקו מציעה אופציה מיוחדת לגימור פינות. זהו תהליך של כיפוף הפינה כאשר התוצאה המתקבלת הינה כיפה בעלת רדיוס קטן וללא קו תפר.

 

שאלה:  האם ניתן להבריק את שולי הלוח ?

תשובה: להברקת השוליים ישנן מספר שיטות:

  • עיבוד מכני עדין – נותן מראה מט ויוצר הברקה מינימלית.

  • הברקה מכנית ופוליש – נותן תוצאה של שקיפות גבוהה מאוד.

  • איטום – נותן תוצאה של שקיפות גבוהה – מומלץ לשימוש בתנאי לחות או רטיבות.

נא לעיין המדריך עיבוד הלוחות למידע נוסף

 

שאלה:  האם הלוח שביר ?

תשובה: הלוח חזק למכה עד פי 40 מזכוכית. הפולי4דקו משלב תכונות של גמישות לצד חוזק ולכן הוא יכול לספוג מכות חזקות יחסית מבלי להשבר. יכולת הספיגה הגבוהה שלו הופכת אותו לבטיחותי הרבה יותר מזכוכית רגילה או מחוסמת .

 

שאלה: כמה הלוח שוקל ?

תשובה: הפולי4דקו שוקל כמחצית ממשקל של זכוכית באותו עובי. משקל הפולי4דקו משתנה בהתאם לסוג המילוי. המשקל הסגולי של החומרים ללא המילוי הוא כ- 1.15 גר'/מ"ל.

 

שאלה: האם הלוח עמיד בתנאי רטיבות?

תשובה: כן, השכבה החיצונית של הלוח עשויה מחומר אקרילי אטום לחלוטין שאינו סופג לחות או נוזלים. במקרים מסוימים אנו דואגים לאטום גם את דפנות הלוח על מנת שלחות לא תחדור אל האלמנטים העיצובים שבתוך הלוח שבאים במגע עם הסביבה החיצונית.

 

שאלה: כיצד יש לנקות את הלוח?

תשובה: את הפולי4דקו מאוד פשוט לנקות, משתמשים במטלית רכה עם מעט מים וסבון, במקרה של אבנית ניתן לנגב עם מעט חומץ מדולל. בשום מקרה אין להשתמש בחומרים המכילים אקונומיקה, אצטון וחומרים כימים חזקים. תמיד רצוי לבצע בדיקה מוקדמת על פינה קטנה ונסתרת. תמיד ניתן לפנות אלינו על מנת לבדוק אם חומר ניקוי מתאים לשימוש. אין לקרצף את הלוח או להשתמש באמצעי ניקוי שורטים כמו סקוצ'.

 

שאלה: האם הלוח מצהיב במשך הזמן?

תשובה: לוח הפולי4דקו מתאים לשימוש פנימי וחיצוני. הגוון הצהוב עלול להגרם מחשיפה ישירה ומתמשכת לקרינה אולטרה סגול - UV הנפלטת מהשמש. הלוח מצופה ציפוי אקרילי אשר מעניק שכבת הגנה ראשונית כנגד קרינה שמש. כאשר הלוח נמצא בתוך מבנה ואינו נחשף ברוב שעות היום לשמש ישירה הוא יישאר צלול לאורך זמן. כאשר הלוח נמצא ברוב שעות היום בשמש ישירה ניתן ורצוי להכניס תוסף הגנה UV אשר מונע את הצהבת הלוח. בזמן הזמנת הלוח יש  לציין את תנאי השימוש בלוח והאם נדרשת הגנת UV.

 

שאלה: האם הלוח עמיד לחום ?

תשובה: הלוח עמיד לחום עד 75 מעלות. הנחה של כוס חם לא תגרום לכל נזק, אולם לא מומלץ להניח סירים או מחבתות לוהטות.

 

שאלה: האם ניתן לעבד את הלוח באופן עצמאי?

תשובה: ניתן לעבד את הלוח ע"י כלים המתאימים לעיבוד עץ או מתכת - מומלץ לפנות למפעל לקבלת הדרכה והמלצות לעבודה נכונה. למידע נוסף על עיבוד הלוחות ראה תפריט מידע .

 

שאלה: האם הלוח עמיד בפני שריטות?

תשובה: השכבה החיצונית של הפולי4דקו עשויה מחומר אקרילי קשיח הדומה מאוד לגימור היי גלוס אקריליק. הלוח בעל עמידות סבירה נגד שריטות והינו בעל עמידות משופרת ביחס ללוחות דומים של המתחרים.שריטות ניתנות לטיפול ולהעלמה כמפורט במדריך עיבוד ללוחות שבתפריט המידע.

 

שאלה: האם החומרים ממנו עשוי הלוח מסוכנים לבריאות?

תשובה: הפולי4דקו עשוי מתערובת של כמה פולימרים שונים, חומר הגלם מגיע בצורה נוזלית ובתהליך יצור הלוחות, לאחר שכל שכבה בלוח מסיימת את תהליך ההתקשות הלוח הופך מוצק ואינו מזיק כלל לבריאות המשתמש או הסביבה. משרד העבודה מבצע ביקורת תקופתית, אחת לשנה, לבדיקת סביבת העבודה ועמידה בתקני בריאות. כל שנה מפעלנו עובר ביקורת מסודרת של משרד העבודה, הבדיקות כוללת מדידת  רמת הרעלים באוויר במהלך העבודה – כל שנה אנחנו עוברים את הבדיקה בצורה חלקה מה שמצביע על כך שגם כשהחומרים במצב גולמי הם אינם מסוכנים לאדם.

 

שאלה: האם תהליך הייצור מזיק לסביבה?

תשובה: כחלק מביקורת משרד העבודה וכחלק ממדיניות חברת פולי4דקו לשמור ולדאוג לסביבה אנו מקפידים לעבוד עם סוגי פולימרים ידידותיים לסביבה שאינם פולטים גזים רעילים. תהליך הייצור הינו תהליך ירוק נבנה במטרה לחסוך באנרגיה.

 

שאלה: האם הלוח מתאים לשימוש בתנאי חוץ?

תשובה: הפולי4דקו מתאים לשימוש בתנאי חוץ - יש צורך לציין זאת בעת ההזמנה על מנת שנוכל להכניס ללוח תוסף הגנה כנגד קרינה אולטרה סגולה UV.

bottom of page